Rebelia.cz » Chlorella » Jakou chlorellu koupit

Chlorella

Užitečné informace o sladkovodní řase Chlorella.

Kde a jakou koupit chlorellu?

Důležité: Při výběru chlorelly si zjistěte, jak je pěstována!

Koupíte-li špatný produkt, není to jen ztráta peněz, ale můžete si navíc uškodit. Chlorella na sebe při pěstování ve špatném prostředí naváže okolní toxiny, těžké kovy a všemožné další chemikálie, které opravdu nechcete jíst! [1]

kámen[2]

Vyberte nejlépe takovou chlorellu, která je pěstována v umělých vodních nádržích, kde je kontrolovaná kvalita vody (obvykle filtrované). Přírodní nádrže jsou nekontrolovatelné a v dnešní době často plné toxických látek, proto se jim v případě chlorelly doporučuji vyhnout. [1]

Chlorella má schopnost absorbovat těžké kovy a jedovaté chemikálie nejen ve vašem těle ale také v nádrži, ve které roste!

Obsah sekce

 1. Kritéria pro výběr
 2. Druhy
 3. Vhodné produkty

Kritéria pro výběr chlorelly

Nejlépe vyberte chlorellu, která je:

 • pěstovaná v umělých nádržích s filtrací vody,
 • pěstovaná za stále monitorace kvality vody,
 • organicky pěstovaná bez chemického ošetření,
 • pěstovaná venku na slunci,
 • chráněna před vnějšími vlivy, které by ji mohly kontaminovat,
 • je sušena za nízkých teplot.

chlorella[3]

Druhy

Odrůdy

V první řade je dobré vědět, že existuje více odrůd této řasy.

Nejčastěji se používá Chlorella Pyrenoidosa, která má dobrou schopnost vázat na sebe toxiny. Může být ovšem pro někoho hůře stravitelná. V tom případě se přechází na druhou variantu, kterou je Chlorella Vulgaris. Ta má horší absorbční schopnost, ale díky poloviční buněčné stěně je stravitelnější. U Vulgaris budete mnohem hůře hledat kvalitního dodavatele, neboť není tak rozšířená.

Pokud nemáte s chlorellou žádné zkušenosti, doporučuji Pyrenoidosu.

S dělením chlorelly je to ve skutečnosti složitější a je těžké jednotlivé druhy od sebe rozeznat. Uvedené dělení jsem použil pro to, že se takto chlorella rozlišuje na trhu. Pokud vás zajímá vědecké dělení, můžete se podívat do tohoto dokumentu (anglicky).

Tablety vs prášek (powder)

Chlorella se prodává buď ve formě tablet, které se klasicky polykají, nebo jako sypký prášek, který se míchá s vodou či džusem. Tablety jsou defacto pouze onen prášek slisovaný dohromady.

V sekci jak užívat chlorellu se zmiňuji, že je dobré ji před polknutím rozkousat, aby se smísila se slinami a tím se zefektivnil její účinek. Prášek vám tak může trochu ulehčit práci. Má však jednu vadu na kráse. Pokud vám nebude chutnat, horko těžko jej budete užívat - natož pak s radostí.

Proto pro začátečníky doporučuji koupit tablety a případně je zkusit rozkousat. Pokud to na vás bude moc silné, můžete je normálně polykat.

Pokud to zvládnete, tak je kousejte a přístě si třeba můžete koupit prášek, který budete pomalu pít a mísit se slinami a který vás ušetří onoho kousání. Je to na vás.

Vhodné produkty

Doporučuji nekupovat neznámé značky, balené v plastových obalech, které již na pohled vypadají lacině. Tam pravděpodobně kvalitní produkt nenajdete.

Mé doporučení je vybrat si jednu ze značek uvedených níže.

Chlorella Manna BIO – top kvalita

Tuto chlorellu produkuje firma HealthForce a jedná se o naprosto špičkový produkt, který se pěstuje s přísnějšími podmínkami než BIO. Používají speciální standard kvality TruGanic™, který zajišťuje, že produkt bude oproti BIO standardu naprosto bez pesticidů, insekticidů, herbicidů a radiace. Normy těchto látek jsou stanovené na nulu (u BIO existují povolené hranice). [4][5]

Sám ji užívám, mám s ní pouze dobré zkušenosti a doporučuji ji všem, kdo chtějí s chlorellou začít.

Tato chlorella je navíc raw - sušená za nízkých teplot (ne však mrazem) a je balena v kvalitním hnědém skle v dóze s pohlčovačem kyslíku, takže je řasa chráněna proti oxidaci a vlivu UV záření. Z obalu se navíc neuvolňují žádné škodlivé látky, které by mohla absorbovat. [8]

Koupit ji můžete na vitalvibu.

Chlorella od vitalvibu

chlorella bioVitalvibe, což je firma vlastněná 2 vitariány zavedla nedávno také vlastní značku Chlorelly dovážené z Japonska. Více si přečtěte na jejich stránkách.

Další produkty

Greenways

Česká firma Green Ways se zaměřuje na produkci zelených potravin. Chlorellu pěstují také na Taiwanu, kde jsou pro to výhodné podmínky. [6] Suší ji technologií sprayování, která přináší vysokou vstřebatelnost obsažených látek. [7]

Jejich produkty a výrobní management vyhovují certifikaci ISO 9001, nejsou ovšem pěstovány jako BIO nebo se tím firma aspoň nechlubí. Sám však nepochybuji o tom, že se jedná o čistý kvalitní produkt.

Dříve tuto chlorellu nebylo možné koupit přes internet, nyní je ale již k sehnání např. u Zeleného obchodu.

Aktif (Fresh)

Pokud byste chtěli ještě jinou značku, můžete zkusit např. poměrně známou Chlorellu Aktif (dříve pojmenovaná jako Chlorella Fresh), která je podobné kvality jako Green Ways.

 • 1 http://www.peak-health-now.com/chlorella-facts.html
 • 2 http://naturalorganicsolutions.blogspot.cz/2013/08/algae-leading-cause-of-fish-deaths-in.html
 • 3 htt://jecmen-chlorella.com/200000057-4002040fbf/chlorella_pond.jpg
 • 4 http://www.veganpramana.com/blog/?p=56
 • 5 http://healthforce.com/truganic
 • 6 http://www.jecmen-chlorella.cz/vyroba%20chlorelly.html
 • 7 http://www.gw-int.net/cs/chlorella
 • 8 http://www.vitalvibe.eu/cs/zelene-potraviny/124-chlorella-manna-300-gramu.html

Kam dál?

TOPlist