Rebelia.cz » Chlorella » Chlorella v těhotenství a děti

Chlorella v těhotenství a děti

Chlorella v těhotenství a pro děti

Mohou užívat Chlorellu děti a těhotné nebo kojící ženy?

V následujícím článku se dozvíte informace o užívání chlorelly u těhotných a kojících žen a také jestli je chlorela vhodná pro děti.

Chlorella, těhotné a děti

Obsah sekce

  1. Mohou užívat Chlorellu děti a těhotné nebo kojící ženy? (Úvod)
  2. Užívání chlorelly v těhotenství
  3. Chlorella a děti

Mohou užívat Chlorellu děti a těhotné nebo kojící ženy?

Jistě jste si mohli všimnout, že na každém balení chlorelly, nehledě na výrobce a distributora, je uvedená informace, že produkt není určen dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám. Tuto informaci je legislativně povinné uvést na každém potravinovém doplňku.

Jak je to ve skutečnosti? V období během těhotenství a kojení je ženské tělo velmi oslabováno. Velké množství živin, vitamínů a minerálů z potravy, kterou žena přijme, putuje k plodu dítěte nebo do mléka. Mnoho žen se v tomto období setkává s řídnutím vlasů, lámavostí nehtů, velkou únavou na tělesné i psychické úrovni a dalšími projevy oslabení organismu. [1] Organismus ženy je v tomto období velmi zatížen, a proto je třeba ho dostatečně a komplexně vyživit. Jinými slovy doplnit tělu vše potřebné pro dva – matku i plod.

Chlorella a těhotenství

Zelené potraviny, vč. chlorelly, jsou jeden ze způsobů, jak pravidelně zásobit tělo kvalitními živinami a tím prospívat jak plodu dítěte, tak matce samotné. Je věděcky ověřené, že ženy užívající chlorellu během kojení měly značně nižší množství toxinů v mléce než ty, které ji neužívaly. [2]

Chlorella je vhodná k užívání v těhotenství i pro děti, je ovšem třeba dát pozor na to, kdy a jakým způsobem jste ji začali užívat. O tom již v následujících odstavcích.

Užívání chlorelly v těhotenství

V případě, že žena užívala pravidelně zelené potraviny už v době před otěhotněním, je většina škodlivin již z těla odstraněna. Její tělo je pravidelně pročišťované a proto není nutné během těhotenství i kojení užívání Chlorelly přerušovat.

Zelené potraviny obsahují velké množství prospešných látek, které ženě mohou během těhotenství a kojení dodat sílu, vitalitu a energii. Dostatečné zásobování matčina těla potřebnými živinami také působí preventivně na posílení imunitního systému nejen ženy, ale i dítěte. Dokazují to zkušenosti mnoha maminek. [3]

Chlorella a těhotenství

Ženy, které žijí zdravým životním stylem a mají i zkušenosti s detoxikací oragnismu mohou začít chlorellu užívát i během těhotenství a kojení, důležité ovšem je dát si čas a dopřát tělu postupný průběh.

Příliš razantní začátek užívání Chlorelly může způsobit nepříjemnosti spojené s detoxikací organismu, a to nejen během těhotenství. Dle mnoha zkušeností těhotných žen je vhodné začít s jednou tabletou denně po dobů 3–5 dnů, poté dvě tablety opět 3–5 dnů. Postupně se takto můžete dostat na dávkování, jaké vám bude příjemné.

V případě, že maminka žila dlouhodobě velmi nezdravým a nezřízeným životem, je plná toxinů a pak je dobré s užíváním chlorelly počkat na dobu po ukončení těhotenství a kojení.

Chlorella a děti

Mám zkušenosti, že děti maminek, které užívaly chlorelu v době před i během těhotenství, přirozeně tíhnou k zeleným potravinám, které jsou pro ně, stejně jako pro dospělé, velmi cenným zdrojem výživných látek (na co je třeba dát pozor je dákování).

Jestliže chcete, aby Vaše dítě užívalo chlorellu, dbejte na dostatečný přísun tekutin, které podpoří její funkci. Chlorella je sušina a bez dostatečného přísunu tekutin může způsobovat zácpu. Chlorellu můžete dětem přidávat do smoothie, rozdrtit a přidat do ovocného džusu a nebo nechat děti jíst jen tak, když jim chutná.

U dětí do tří let užívání chlorelly ve formě tabletek nedoporučuji, neboť hrozí vdechnutí tabletky. U takto malých dětí doporučuji chlorellu rozdrtit na prášek a přidat do jídel, nebo zakoupit již ve formě prášku – stačí půl čajové lžičky denně (pro starší děti najedete dávkování v sekci Jak užívat).

Když je ještě batole kojené a matka pečlivě vyživuje své tělo, dostává dítě vše potřebné z mléka matky.

Dětem chlorella dodává vitalitu, podporuje imunitní systém, podporuje zdravý růst a kousáním udržuje zdrává ústa. [4]

Doporučení na závěr

Podstatné je vždy naslouchat svému tělu a své intuici, žena nakonec vždy nejvíce pozná, co je pro ni a pro její dítě nejlepší. V případě, že žena cítí chlorellu neužívat, tak je dobré se poslechnout. A naopak, když žena cítí, že ji chlorella prospívá a cítí se díky ní dobře, doporučuji pokračovat v užívání. Je důležité naslouchat svým pocitům a být k sobě jemná, v užívání jakýchkoli produktů dbát na postupnost a naciťovat, co to s tělem dělá.

Autorka článku

Sandra Zlatkovská – Autorka článků v oboru zdravé výživy a zelených potravin. Zastánkyně zdravého životního stylu s celistvým přístupem k tělu i mysli.

  • 1 http://www.naturalnews.com/042669_chlorella_supplementation_pregnant_women_health_risks.html
  • 2 http://www.holisticperformancenutrition.com/articles--media/is-chlorella-safe-for-pregnant-and-breastfeeding-mothers
  • 3 http://healthyfamiliesforgod.com/2014/07/supplement-pregnant-breastfeeding-woman-needs/
  • 4 https://www.sunchlorellausa.com/why-chlorella-offers-super-nutrition-kids-a/359.htm

Kam dál?

TOPlist